Stowarzyszenie sympatyków Grojca
grojec
www.grojec.com.pl
Sobota, 27 Stycznia 2018      Imieniny obchodzi: Ilona, Przybysław, Aniela, Jerzy, Julian, PrzemysławAdmin 5674699
POLECAMY

MIEJSCOWOŚĆ
Historia Grojca
Warto zobaczyć
Grojec w Google maps
Miejscowy Plan ZP
Nazwy ulic
Bezpieczeństwo publiczne
Pogoda w Grojcu
Akcja zima
Podatek Śmieciowy
Parafia pw Ducha Św.
LINKI

Ratuj Tenczyn
Tenczynek (browar)

NPE Wygiełzów
BS Chrzanów
BRODŁA
Regulice
Poręba Żegoty
Szarża Bolęcin
Strona sołecka
Nasi PRZYJACIELE
Klasztor oo Bernardynów
Okleśna
Biblioteka
Marcin MACIEJOWSKI
Teatr Ludowy TRADYCJA
Nowa ustawa śmieciowa2013-04-15 14:38:09
W związku z nowelizacją przez Sejm RP ustawy „o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”, na gminny zostały nałożone nowe obowiązki w zakresie gospodarki odpadami. W myśl ustawy, gmina ma obowiązek odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców za opłatą ustaloną przez Radę Miejską. System ma się samofinansować co oznacza, że gmina nie może na odpadach zarabiać, ani nie powinna do nich dopłacać. Uchwałą Rady Miejskiej w Alwerni, koszt selektywnej zbiórki odpadów od jednego mieszkańca w naszej gminie wynosi 7,50 zł, a za śmieci niesegregowane – 15 zł od osoby na miesiąc.
Obowiązek złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ciąży na właścicielu nieruchomości. Deklarację można składać osobiście lub listownie do Urzędu Miejskiego w Alwerni lub u sołtysów. W przypadku mieszkańców bloków, deklarację należy złożyc do Przewodniczących Wspólnot, Zarządu Spółdzielni lub administratora (SOC-AL.).
Druki deklaracji dostępne są w budynku Urzędu Miejskiego w Alwerni, ul. Gęsikowskiego 7, (I piętro, Biuro Obsługi Klienta), u sołtysów lub na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Alwerni

Pobierz druki:
 • Deklaracja
 • Oświadczenie


 • Zobacz także
 • Ulotka
 • Uchwała wraz z Regulaminem


 • Uchwały Rady Miejskiej:
 • UCHWAŁA NR XIII/109/2012 RADY MIEJSKIEJ W ALWERNI z dnia 28 grudnia 2012 r. W sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Alwernia.
 • UCHWAŁA NR XIII/110/2012 RADY MIEJSKIEJ W ALWERNI z dnia 28 grudnia 2012 r. W sprawie wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 • UCHWAŁA NR XIII/111/2012 RADY MIEJSKIEJ W ALWERNI z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości
 • UCHWAŁA NR XIII/112/2012 RADY MIEJSKIEJ W ALWERNI z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 • UCHWAŁA NR XIII/113/2012 RADY MIEJSKIEJ W ALWERNI z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Alwernia.
 • OSP GROJEC 1914

  KONTAKT
  REKLAMA
  MEDIA


  Wyślij link    Drukuj  Do góry